Geen ledenvergadering of mag het ook digitaal?

In de statuten van veel verenigingen staat dat dat er in de eerste helft van het jaar een algemene ledenvergadering gehouden moet worden waarin het bestuur verantwoording aflegt.  Nu verenigingen geen keus hebben en ALV’s moeten uitstellen is het tijd om te kijken naar wat wettelijk mag (nood breekt wet) en of online vergaderen uitkomst kan bieden.

Wat er mogelijk is hangt af van de statuten. Daarnaast is er een wettelijke vangnetbepaling waardoor verenigingen een vergadering kunnen uitstellen. Ook online vergaderingen of het werken met volmachten behoort tot de mogelijkheden.
Op deze pagina staat een link naar het advies van een jurist over wat te doen met de ALV.

Wil en kan je digitaal vergaderen dan vind je hier een overzicht van programma’s om online te kunnen vergaderen en videobellen. Bij Welzijn Rivierstroom hebben we met een aantal van deze instrumenten ervaring.