Voorzorgcirkels gemeente Rhenen
Wat zijn voorzorgcirkels?
Een Voorzorgcirkel bestaat uit een groep mensen (meestal 15-20 personen) die bij elkaar op loopafstand wonen. Deze groep is bereid elkaar te helpen met hand- en spandiensten, als iemand geen beroep kan doen op het eigen netwerk. Het gaat om praktische hulp. De een helpt met boodschappen, de ander met een lamp indraaien en weer een ander biedt gezelschap bij een kop koffie of een spelletje.
In Gemeente Rhenen zijn er in 2025 meer dan 25 Voorzorgcirkels opgericht. De oprichters zijn inwoners zelf, die samen met andere buurtgenoten een initiatiefgroepje vormen. Welzijn Rivierstroom en enthousiaste, betrokken vrijwilligers helpen hierbij. We geven praktisch advies over en ondersteuning bij:
- Hoe kom ik tot een initiatiefgroepje in mijn buurt?
- Hoe informeren we buurtgenoten en peilen we belangstelling voor deelname aan een cirkel?
- Hoe organiseren we een informatieavond voor de buurt en waar kan die plaats vinden?

Voorzorgcirkels Rhenen
Eind 2024 nam Bertus Haverkort, inwoner van Rhenen en vrijwilliger bij Welzijn Rivierstroom, het initiatief om voorzorgcirkels te introduceren in gemeente Rhenen. Een fantastisch idee, dat we in 2025 graag met hem oppakte. Inmiddels zijn er in gemeente Rhenen zijn op moment van schrijven (01-2026) meer dan 25 voorzorgcirkels actief. Sommige cirkels beslaan 1 straat, sommige cirkels bestaan uit meerdere straten. Vandaar dat er meer dan 25 rode pinnetjes op bovenstaande kaart staan.

Voorzorgcirkels Elst
Interesse om een cirkel in gemeente Rhenen te starten? Of heeft u een vraag? Neem contact op met Elle Joosten via ellejoosten@welzijnrivierstroom.nl of 06 19 42 69 67.
